Montované haly jsou v poslední době velmi populární volbou, která je pro výstavbu velmi rychlá, a ve výsledku také efektivní. Jak si postavit montovanou halu? Přečtěte si to v našem článku.
Montovaná hala je kvalitní a rychlé řešení
Tento typ staveb má řadu výhod, a jednou z nich je i to, že nabízí velmi rychlé a také efektivní řešení pro různé potřeby. V podstatě ji můžete využít na cokoli budete potřebovat, ať už jde o skladování, výrobu, sportovní aktivity, garáž nebo obchodní prostory. Jednou z největších výhod, kterou s sebou montovaná hala přináší je to, že její výstavba je extrémně rychlá. Než byste při tradiční stavbě čekali na výstavbu měsíce, s takovou montovanou plachtovou halou by mohla být výstavba hotova do pár dní. Toto je obrovská výhoda pro podnikatele, kteří potřebují rychle rozšířit své prostory nebo začít s novým projektem, který vyžaduje více místa.
Využití haly, k čemu ji budu potřebovat
Ještě předtím, než se pustíte do plánování stavby montované haly, je důležité, abyste si zadefinovali její účel. Jaké aktivity se v ní budou odehrávat? K čemu přesně budete využívat takovou halu? Jaké materiály se v ní budou skladovat? Jaké jsou požadavky na vnitřní klima a osvětlení?
Jedním z nejčastějších využití montovaných hal je skladování různých produktů. Také se velmi často využívají jako výrobní prostory, obchodní prostory, jako showroomy, garáže a podobně. Samozřejmě to, k čemu se bude využívat je třeba si určit předem, aby se následně mohlo jasně definovat jak velký prostor vlastně budete potřebovat. No a na tom samozřejmě závisí i správný výběr plachtové haly. Zase na druhé straně, pokud by se postupem času stalo to, že budete potřebovat větší prostor, nic se neděje. Velkou výhodou montovaných hal je to, že se dají modulově prodlužovat a tím pádem máte o větší prostor postaráno raz dva.
Výběr haly (šířka haly a typ)
Výběr správné montované haly je klíčovým krokem k úspěchu vašeho projektu. Samozřejmě je několik faktorů, které byste měli zvážit, abyste si vybrali halu, která by nejlépe vyhovovala vašim potřebám. Jedním z nejdůležitějších parametrů je šířka haly. Šířka haly určuje její kapacitu a možnosti využití vnitřního prostoru. Pokud se budete rozhodovat, jakou šířku si vyberete, měli byste se zaměřit nejen na vaše aktuální potřeby, ale také na to, že možná někdy v budoucnu budete potřebovat prostor rozšířit. Například, pokud byste chtěli tyto montované haly využívat ke skladování velkého množství materiálu nebo k provozování výrobní linky, je dost možné, že budete potřebovat časem i větší prostory, proto není na škodu postavit si montovanou halu o šířce 18-21m .
Typ haly je dalším důležitým aspektem. Existuje několik typů montovaných hal, které se liší svojí konstrukcí a materiály. Ocelové haly jsou velmi populární pro svoji pevnost. Jsou odolné vůči povětrnostním vlivům a mají dlouhou životnost. Hliníkové haly jsou lehčí a mohou být jednodušší na montáž a demontáž, což je výhodné, pokud potřebujete halu přemísťovat. Plachtové haly jsou zase cenově dostupné a dají se postavit velmi rychle během několika dní. Mají pevnou PVC plachtu, která odolává povětrnostním podmínkám a není ani velmi náročná na údržbu. Díky jejich flexibilitě je lze přesunout z jednoho místa na druhé. Lze je snadno demontovat a následně opět smontovat. V tomto případě si můžete vybrat z obloukových hal a stanových hal .
Povolení ke stavbě haly
Před zahájením výstavby haly je nutno získat stavební povolení od příslušného stavebního úřadu. K žádosti o stavební povolení je nutná projektová dokumentace, kterou vám vypracuje autorizovaný projektant. Projekt musí obsahovat statický výpočet, návrh opláštění, požární řešení a další technické detaily. Jak je to však při výstavbě našich plachtových hal?
Se všemi dotazy, týkající se stavebního povolení, cen, velikostí a jiných, nás neváhejte kdykoliv kontaktovat . S radostí vám se vším poradíme, pomůžeme s výběrem, a v případě, že nám zanecháte zprávu, odpovíme vám do 24 hodin.